Sihtgrupp
Teenus on mõeldud tööealistele (16 kuni vanaduspensioniiga) isikutele, kellel on tuvastatud osaline töövõime või puue (sh kerge vaimne alaareng) ning kes töötab, otsib tööd (sh on töötuna arvel) või õpib, kelle üldseisund on stabiilne ning puuduvad meditsiinilised vastunäidustused aktiivseks rehabilitatsiooniks.
Sihtgruppi kuuluvad eelkõige inimesed, kelle liikumisvõime ja sellest tulenevalt võime tööturul osaleda on vähenenud, kas arenguhäire, trauma või haiguse tagajärjel või tingituna skeleti-lihassüsteemi probleemidest nagu:
liigesprobleemid,
seljaprobleemid,
kaaluprobleemid,
liikumispuue,
kõnehäire,
ülajäseme (käe või õla) funktsioonihäire,
vähene koormustaluvus
Tööalase rehabilitatsiooni teenuse vajadust hindab Töötukassa spetsialiseerunud juhtumikorraldaja. Tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamine on põhjendatud kui:
· tegevusvõime on puude või terviseseisundi tõttu piiratud mitmes valdkonnas;
· kliendi töölesaamise takistusi ei ole võimalik ületada teiste, üksikute tööturuteenuste, KOV sotsiaalteenuste või tervishoiuteenuste osutamisega.
Tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutaja valik:
· klient valib Sotsiaalkindlustusameti tegevusloaga teenuse pakkujate seast, kes on soovi avaldanud koostööks töötukassaga endale sobiva teenuse osutaja.
· nimekiri teenuse pakkujatest saab olema meie kodulehel.
· juhtumikorraldaja nõustab klienti sobiva asutuse valikul.
Tööalasele rehabilitatsiooniteenusele registreerimine:
· Klient registreerib end teenusele, teenuse osutaja saadab seejärel Töötukassa vastava maakonna vastutavale töötajale registreerimisteate (3 päeva jooksul).
· Töötukassa kontrollib registreerimisteadet (3 päeva jooksul). Juhul kui klient on sobiva asutuse valinud, saadab Töötukassa teenuse osutajale kinnitava teate. Kui klient on registreerunud temale sobivasse programmi, siis saadab Töötukassa kohe kinnituskirja registreerimisteatelt saadud andmete alusel.
· Kinnitava teate saamisest 2 nädala jooksul peab teenuse osutaja kohtuma kliendiga ning alustama tegevuskava koostamist.
· Kohtumisest 2 nädala jooksul peab teenuse osutaja tegevuskava esitama Töötukassale. Juhul kui selle aja jooksul ei ole võimalik tegevuskava koostamist alustada, siis on võimalik perioodi pikendada kuni 1 kuu.
· Juhtumikorraldaja hindab saadud tegevuskava eesmärgipärasust 7 päeva jooksul ning kui tegevuskava vastab kliendiga kokkulepitule, siis koostab kinnituskirja. Kinnituskirja väljastab Töötukassa 7 tööpäeva jooksul.
· Teenuse osutamisega tuleb alustada esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui kalendrikuu jooksul kinnituskirja saamisest.
Kliendi sõidu- ja majutustoetus
· Tööalasel rehabilitatsiooni teenusel osalevale kliendile maksab Töötukassa sõidu- ja majutustoetust iga teenusel osaletud päeva eest.
· Sõidu- ja majutustoetuse määr on 0.10 eurot kilomeetri kohta ning seda arvestatakse alates 500 meetri kaugusel teenusel käimisest. Päevamäär on 26 eurot.
· Klient kulu tõendama ei pea
· Töötukassa tasub ühe kliendi tööalase rehabilitatsiooni eest kuni 1800 eurot (koos käibemaksuga) kalendriaastas. Teenuse eest tasumisel lähtub Töötukassa teenuse osutaja avalikust hinnakirjast.
· Tööalane rehabilitatsioon on mõeldud inimestele, kel on vähenenud töövõime tõttu mitmeid takistusi ja kes vajavad seetõttu tööle asumiseks või töötamise jätkamiseks erinevate spetsialistide abi.
Kasulikku lugemist:
https://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform/tooalane-rehabilitatsioon